Odkiaľ olej Kutus Kutus pochádza?

Samotné slovo „Kutus“ pochádza z balijského slova a znamená „osem“. Podľa starodávnej filozofie číslo osem vyjadruje rovnováhu tela, mysle a duše. Kutus Kutus alebo ,,88“.

Za vznikom a výrobou oleja Kutus Kutus (Minyak Balur) stojí pán Bambang Pranoto, muž s jedinečnou osobnosťou. Po odchode z vysoko postavenej medzinárodnej funkcie sa rozhodol pre život v Gianyare na Bali, oblasti, ktorá je známa zelenými ryžovými poliami a ohromujúcimi plážami s čiernym pieskom, ďaleko od turistov, aby mohol venovať viac času meditácii. (Táto oblasť sa neskôr stala námetom knihy a filmu Jedz, modli sa a miluj).

V tomto období však došlo k nešťastnej udalosti. Keď Pranoto hľadal na ryžových poliach zeleninové listy kangkung, aby ich uvaril, spadol do rokliny. Táto nehoda mala za následok ochrnutie oboch jeho končatín a zameral sa ešte viac na meditáciu. Z meditácií vzišla vízia bylinného oleja. S pomocou priateľov začal Pranoto zhromažďovať rôzne bylinné rastliny a mnoho iných prísad, z ktorých začal vyrábať olej.

Pranoto používal olej na ochrnuté končatiny každý deň a pravidelným používaním oleja sa úplne zotavil. Neskôr tento bylinný olej zdieľal s priateľmi pri rôznych ochoreniach. Keď sa presvedčil a vypočul svedectvá svojich priateľov, ktorým sa po použití oleja zdravotný stav zlepšil, rozhodol sa, zdieľať tento úžasný dar so svetom.

Kutus Kutus (Minyak Balur), v Indonésii taktiež nazývaný ako zázračný olej, aktivuje telesnú energiu nazývanú Čchi a pomáha udržiavať nielen správnu rovnováhu ale tiež telesné a duševné zdravie. Termín Energia Čchi pochádza z orientálnej (čínskej) medicíny. Táto energia označuje životnú silu alebo vitálnu energiu, ktorá prúdi v energických dráhach nášho tela. Narušenie alebo zablokovanie energie Čchi rozvráti rovnováhu a správnu funkciu orgánov, čo môže mať za následok oslabenie imunity a následné zdravotné problémy či ochorenia.

 

 

Energia čchi zlepšuje metabolizmus, koncentráciu, sebavedomie, vitalitu orgánov, krvný obeh, prirodzenú aktiváciu enzýmov, hormónov a imunitného systému, generuje telu prospešné teplo a dokonca prispieva k zlepšeniu nálad a emócií človeka. Vďaka plnej energii Čchi sú ľudia schopní, lepšie zvládať stres a dosiahnuť svoje životné ciele.

Výber 69 rôznych bylín je založený na dvoch zaujímavých filozofiách:

  • Filozofia "Päť častí stromu života", ktorá znamená, že všetky časti stromu - korene, stonky, listy, kvety aj ovocie - musia spoločne nažívať v synergii.
  • Filozofia "Dvoch prírodných prvkov", teda vody a ohňa. Tieto 2 prvky vesmíru dotvárajú proces výroby oleja Kutus Kutus (Minyar Balur).

Najväčšou výhodou oleja Minyar Balur je, že prostredníctvom vonkajšieho ošetrenia nôh a chrbtice sa stimuluje krvný obeh a nervová sústava.